Proč modernizovat sklad? Otázky a odpovědi.

Společnost Microsoft ukončí 14. ledna 2020 rozšířenou podporu svých operačních systémů Windows Embedded Handheld 6.5. Dále pak 13. dubna 2021 bude končit podpora i pro systémy Windows Embedded Compact 7.  Neignorujte prosím tato data. Větší bezpečnostní rizika povedou ke snížení efektivity práce na starších zařízeních s operačním systémem Windows. 

Zastaralé mobilní zařízení vás činí méně konkurenceschopnými

Dříve bylo používání mobilních operačních systémů Windows docela bezpečnou strategií, ale podnikatelské prostředí se zásadně změnilo. Zastaralé platformy s mobilními terminály Windows nebyly navrženy na nároky dnešních skladů:

 • Intuitivní emulace terminálů, které snižují chyby a čas potřebný k zaškolení
 • Rychlejší sběr dat
 • Vyšší výkon zpracování
 • Rychlejší Wi-Fi rychlost
 • Robustnější zabezpečení

Provozujte svůj sklad s rychlostí e-commerce

 • Zrychlete plnění objednávek pomocí rychlejšího zadávání dat až o 40% a schopností přečíst více čárových kódů najednou
 • Vyřiďte své objednávky s vyšší přesností - s dotykovou obrazovkou a čtením čárových kódů na krátkou či dlouhou vzdálenost uděláte až o 60% méně chyb 
 • Vaši zaměstnanci pracují rychleji, díky známému a intuitivnímu rozhraní systému Android
 • Udržujte svá zařízení neustále v provozu s funkcemi jako je rychlé nabíjení, výměny baterií za chodu, okamžitá push-to-talk hlasová komunikace (5 let životní cyklus a 5 leté zabezpečení)

Navštivte naši produktovou stránku a vyberte si vhodné zařízení dle oboru podnikání, nebo si nechte poradit od našich specialistů


Máte otázky? Máme odpovědi .....

1. Kdy ukončí Microsoft podporu pro systém Windows?

Microsoft bude končit s rozšířenou podporou od 14. ledna 2020, pro Windows Embedded a mobilní operační systémy. Dále, 13. dubna 2021 pro Windows Embedded Compact.

2. Co pro nás znamená "konec podpory Microsoftu" a jak nás to ovlivní?  

V rámci životního cyklu systému Windows, poskytuje společnost Microsoft například nové funkce, opravy chyb, správu zabezpečení. Tento životní cyklus obvykle trvá 10 let od data prvního vydání produktu - jehož konec je znám jako konec podpory. Jakmile se dovrší, Microsoft již nebude poskytovat:

 • Technickou podporu 
 • Opravy chyb, které mohou ovlivnit stabilitu a použitelnost serveru
 • Opravy chyb, které mohou způsobit zranitelnost serveru v důsledku narušení zabezpečení

3. Měli bychom už nyní zahájit aktualizaci?

ANO!  Pokud budete držet krok s novými požadavky a chránit, aktualizovat svá zařízení, mohou je vaši pracovníci používat bezproblému každý den. 

4. Ale co když naše současná zařízení fungují stále dobře?

Některé části, například čipy, se již nevyrábí. Pokud Zebra Technologies vyčerpá své zásoby, nebude schopna vadné zařízení opravovat a vy nebudete schopni ani dokoupit nová zařízení, což může narušit vaše každodenní činnosti.

5. Proč je lepší upgradovat celé zařízení a né jen operační systém?

Nový hardware přináší vylepšenou funkčnost, vyšší výkonnost a intuitivnější rozhranní.

6. Můžeme se vyhnout re-customizaci svých aplikací?

Ano, ale záleží na aplikaci. Aplikace pro emulaci terminálů Ivanti® a StayLinked mohou běžet na našich zařízeních v režimu "zelené obrazovky" ihned po vyjmutí z krabice. U ostatních aplikací je migrace nevyhnutelná, protože podpora společnosti Microsoft končí. Záleží jen na vás, kdy budete chtít využít výhod moderních technologií. Teď nebo později?

7. Je Android zabezpečený? 

Ano - Android ve své historii už prokázal nespočet zabezpečovacích vylepšení, jako jsou funkce NSA "Security Enhanced" SELinux, VPN pro jednotlivé uživatele, náhodné rozložení adresního prostoru (Address Space Layout Randomization) atd. Android splňuje regulační bezpečnostní certifikáty pro více vertikálů, včetně prodeje přes PCI DSS, HIPAA zdravotnictví a vládní FIPS 140-2.

8. Mohou být bezpečnostní záplaty hrozbou pro sklady a logistiku?

Ano - cílem může být jakýkoliv podnik. V rámci skladových aplikací stále ještě většina mobilních zařízení používá Win CE, což je téměř 20 let starý operační systém. 

9. Android ukončí svou podporu za 3 roky. Jak Zebra bude podporovat mé zařízení po dobu 5 až 10 let?

Prodejci spotřebních zařízení ukončí podporu zabezpečení po pouhých třech letech, což je relativně krátká doba. S nákupem servisní podpory můžete rozšířit ochranu svých zařízení Zebra s operačním systémem Android až o 10 let. Součástí tohoto řešení je doplněk Zebra LifeGuard pro Android. Při přechodu na novější operační systém vám LifeGuard poskytuje pravidelné aktualizace zabezpečení a podporu zabezpečení starších operačních systémů. Časté aktualizace zvýší vaši bezpečnost a LifeGuard je snadno instaluje podle vlastního uvážení, a to buď lokálně nebo vzdáleně.

Nejbezpečnější strategií je přechod na moderní technologii. Pokud je váš sklad vybaven moderními zařízeními, může držet krok s rostoucími požadavky online nákupů, zvyšovat rychlost, přesnost plnění a zkrátit dobu zaškolení nový pracovníků. Kontaktuje proto naši společnost a začněte plánovat svou strategii teď hned!


Přečtěte si:


Související odkazy: