Dopravníky

Jestliže bojujete s nedostatkem pracovních sil, nezoufejte. Potřebnou práci lze dnes zadávat robotům, průmyslovým automatům a jiným strojům, které tuto nesnázi odbourají.

Jak to děláme?

► Důkladně zanalyzujeme, navrhneme a zrealizujeme optimální řešení

► Používáme automatizační prvky od renomovaných firem

► Přizpůsobíme technické řešení vašim standardům

► Provádíme pravidelnou údržbu, záruční servis, asistenci techniků přímo na místě

► Vytváříme maximálně bezpečné a ergonomické pracoviště pro operátory

► Kvalitně zaškolíme vaše techniky

► Nabízíme vzdálenou podporu a asistenci 24/7

Doprava a skladování zboží účinným a efektivním způsobem, je klíčem ke zvýšení produktivity pro jakýkoliv závod. Proto nedílnou součástí intralogistiky jsou právě dopravníky a dopravníkové systémy, které napomáhají nejen samotné přepravě, ale slouží také jako integrační prvky mnohých operací. Jednotlivé druhy jsou vhodné pro různé aplikace a jejich použití se odvíjí od druhu přepravovaného materiálu, rychlosti nebo způsobu užití.


Dopravníkové systémy řeší přepravu materiálu a zboží v mnoha odvětvích průmyslu:

 • Logistika & skladování & distribuce 
 • Expresní balíkové služby 
 • Potraviny & nápoje 
 • Výroba 
 • Automobilový & strojírenský průmysl 

Nabízíme přesná řešení a technologie na míru, protože chceme, aby se vám vaše investice vrátila. Součástí moderních dopravníků nejsou jen rámy, pásy a válečky, ale i snímače, různé pohony a další akční prvky, jako pneumatické i elektrické písty různých výhybek a přesunů, které jsou už jejich neodmyslitelnou součástí. Pokud má být výroba plně automatizovaná, tak to bez elektrických a elektronických prvků nejde. Zvláště pro úroveň automatizace Průmysl 4.0 je automatická diagnostika již standardem. Dopravníky jsou klíčem k inteligentní automatizaci skladu, maximální dynamice a integrovanému uspořádání procesů. S napojením na systém řízeného skladu dostane materiálový tok zcela jiné obrátky.

Hlavní přednosti využití dopravníků:

 • Úspora skladových ploch
 • Zkrácení časů a zvýšení produktivity jednotlivých operací
 • Minimalizace lidských chyb pomocí automatizace procesů
 • Zvýšení bezpečnosti operací
 • Zamezení poškození zboží
 • Zlepšení ergonomie procesů
 • Kontrola skladových zásob a jejich toků

Každé konkrétní provedení dopravníkových systémů lze přesně optimalizovat na specializovanou aplikaci. Dopravníky jsme schopni přizpůsobit různým požadavkům:

 • Změna směru, výšky i rychlosti toku dopravovaného materiálu
 • Kumulace dopravovaného materiálu na dopravníku
 • Provádění technologických operací přímo na dopravníku
 • Upravit dopravníky pro nestandartní velikosti přepravovaného materiálu

Nabízíme přesná řešení a technologie na míru, protože chceme, aby se vám vaše investice vrátila. Součástí moderních dopravníků nejsou jen rámy, pásy a válečky, ale i snímače, různé pohony a další akční prvky, jako pneumatické i elektrické písty různých výhybek a přesunů, které jsou už jejich neodmyslitelnou součástí. Pokud má být výroba plně automatizovaná, tak to bez elektrických a elektronických prvků nejde. Zvláště pro úroveň automatizace Průmysl 4.0 je automatická diagnostika již standardem.

Dopravníky jsou klíčem k inteligentní automatizaci skladu, maximální dynamice a integrovanému uspořádání procesů. S napojením na systém řízeného skladu dostane materiálový tok zcela jiné obrátky.

V rámci automatizce dodáváme tyto typy dopravníků:

Pásové dopravníky

Pásové dopravníky jsou určeny především k přepravě kusových výrobků (balíků, krabic, zavazadel, balených i nebalených potravin apod.) na kratší vzdálenost, nebo se obvykle využívají při překonávání výškových rozdílů.

Válečkové dopravníky

Válečkové dopravníky (poháněné nebo nepoháněné) se používají pro kusovou přepravu předmětů zejména v lehkém průmyslu. Konstrukce dopravníků a použitých válečků závisí zejména na rozměrech a hmotnosti dopravovaného materiálu.

Vážící systémy a dopravníky

V případě, že je nutné průběžně sledovat množství dopravovaného materiálu, využíváme dnes již běžný způsob instalace vážícího dopravníku. Instalací vážícího dopravníku můžete spojit funkci dopravy materiálu a vážení v jeden celek a ušetřit tak nemalé prostředky za investici dopravníku a samostatnou váhu.

Příklad z praxe: automatizovaný vážní systém

Vývoj aplikace pro vážení a kontrolu, napojení na informační systém, dodávka a integrace prvků – kamery, váhy, dopravníky a snímače čárového kódu...

Příklad z praxe: označování a kontrola autodílů

Stroj s dopravníkem a rovnacím mechanismem zajištující aplikaci etiket a následnou verifikaci kódů na automobilových součástkách...