Automatický tisk a aplikace etiket

V průběhu výroby a především na konci výrobního řetězce, při balení a expedici, bývají výrobky či jejich obaly značeny etiketami, případně RFID etiketami. Vzhledem k vysokým nárokům na efektivitu výrobních a skladových procesů je třeba i proces aplikace etiket automatizovat.

Kromě samotné aplikace etiket je třeba zajistit online dotisk variabilních informací, a to ve formě textu nebo čárového kódu. Aplikovat lze téměř na cokoliv, obálkami počínaje, přes palety se zbožím, až k výrobkům se speciálním tvarem.

U dodávaných systémů pro automatickou aplikaci etiket se zaměřujeme na kvalitní řešení s využitím komponent od renomovaných dodavatelů. Kvalita a odolnost je naprosto zásadním parametrem, protože naše řešení jsou používána v nepřetržitých provozech s minimální možností odstávek. Dodávané aplikátory etiket jsme schopni integrovat do stávajícího prostředí jako samostatnou stanici s propojením na dopravníkový systém. 

Další možností je dodávka aplikačního stroje jako součást komplexního zařízení. Samozřejmostí je spolupráce při konstrukci stroje se zákazníkem nebo s integrátorem. Především při integraci do výrobních linek je potřeba důkladně analyzovat technické i prostorové požadavky a možnosti značení často komplikovaných dílů.

Typy aplikátorů v závislosti na požadavcích a potřebách zákazníka:

Aplikace bez tisku
aplikator bez tisku

Tento typ aplikace se používá v případech, kdy není nutné na etiketu dostiskovat žádná variabilní data o výrobku. Do aplikačního stroje se vloží kotouč předtištěných etiket a stroj zajišťuje samotnou aplikaci.


Aplikace s tiskem

Na druhou stranu tento typ aplikace se používá v případě, kdy je třeba online tisknout text nebo čárový kód na etiketu a následně ji aplikovat. Velmi často se v těchto online aplikacích používá snímač čárového kódu nebo kamera, která zajistí správnost vytištěných informací. 

Pro více informací, jak může automatický tisk či automatická aplikace etiket zefektivnit Vaše procesy naleznete na automatizace-kodys.cz, nebo nás kontaktujte pomocí formuláře či telefonicky +420 233 097 911. 


Související odkazy: