Identifikace pacientů pomocí identifikačních náramků s čárovým kódem

Hned prvním resortním bezpečnostním cílem Ministerstva zdravotnictví České republiky je bezpečná identifikace pacienta pomocí identifikačního náramku, díky kterému dochází ke snížení rizik pro pacienty a zvýšení bezpečí poskytované péče. Jedná se o základní požadavek na správně fungující proces léčby pacientů, jehož cílem je snížení chybovosti.

identifikace pacientů pomocí náramků s čárovým kódem

Identifikace pacientů pomocí identifikačního plastového náramku představuje v době zvyšujících se opatření na zlepšení bezpečnosti pacientů první a nejdůležitější krok. Náramek dostane na ruku v nemocnici každý přijatý pacient.

Identifikační náramky pro pacienty obsahují údaje o pacientovi, například jméno pacienta, krevní skupinu, druhy alergie, jméno ošetřujícího lékaře, případně fotografii či obrázky, čili údaje, které jsou na první pohled viditelné. Data jsou nejčastěji uložena v čárovém kódu, případně v RFID tagu.

Tyto údaje jsou tak k dispozici před jakýmkoliv vyšetřením nebo operací pro lékaře, sestry, zdravotnický personál. Je to určitá pojistka proti možné chybné identifikaci pacienta a záměně plánovaných léčebných postupů či zákroků. Personál si data může kdykoli načíst a ověřit s údaji ve zdravotních záznamech pacienta. Další výhodou náramků je například to, že umožňují snadno zjistit totožnost (ID) pacienta, který v prostorách nemocnice mimo své lůžko upadne do bezvědomí.

Bezpečná identifikace pacientů, díky námi dodávaným náramkům zajišťuje zdravotnickému personálu rychlou orientaci, náramek je nositelem spolehlivé informace a zárukou bezpečí pro pacienta. Námi dodávané náramky splňují všechna potřebná kritéria a normy pro zdravotnictví.

Identifikační náramky určené pro zdravotnictví dodáváme jak pro tisk v termotransferových tiskárnách, v tiskárnách náramků určených přímo do zdravotnictví ZD510-HC (HC100), tak i pro tisk v laserových tiskárnách.

K dispozici jsou náramky několika velikostí a z více druhů materiálu. Kromě standardních náramků jsou to například náramky vhodné pro alergiky, starší pacienty nebo naopak dětské velikosti či sady náramků pro miminka a maminku. Náramky dodáváme jak v bílé, tak v některých barevných odlišeních.

Potištěný náramek je vždy lepší zárukou kompletnosti a čitelnosti údajů než náramek s ručně psanými údaji, které mohou být nečitelné, chybné či neúplné.

Identifikační náramky Zebra

Pro poptávku identifikačních náramků nebo spotřebního materiálů určeného do zdravotnictví nás kontaktujte pomocí formuláře (vlevo) nebo telefonicky +420 233 097 911.


Související odkazy: