Identifikace pacientů pomocí identifikačních náramků s čárovým kódem

Pozitivní identifikace pacienta je ve zdravotnickém prostředí v poslední době zmiňovaný pojem. Jedná se o základní požadavek na správně fungující proces léčby pacientů.

Pozitivní identifikace pacienta a jeho biologického materiálu zahrnuje různé druhy verifikačních a identifikačních postupů, jejichž cílem je snížení chybovosti při léčbě.

Identifikace pacientů pomocí identifikačního plastového náramku na ruku představuje v době zvyšujících se opatření na zlepšení bezpečnosti pacientů první a nejdůležitější krok. Náramek dostane na ruku každý do nemocnice přijatý pacient.

Na tomto náramku jsou natištěny veškeré údaje o daném pacientovi.

Náramky mohou obsahovat tyto druhy informací: text, čárový kód a dokonce i obrázky, takže jsou údaje o pacientovi (krevní skupina alergie a jméno lékaře) ihned viditelné. 

Pokud jsou tyto údaje navíc uložené do čárového kódu či RFID tagu, mohou si je lékař či sestra před jakýmkoli vyšetřením  pacienta kdykoli načíst a ověřit s údaji na zdravotních záznamech pacienta. Používání náramků s čárovými kódy či RFID tagy a příslušným textem je pojistkou proti chybné identifikace pacienta.

Potištěný náramek je navíc lepší zárukou kompletnosti a čitelnosti údajů než náramek s ručně psanými údaji, které mohou být nečitelné, chybné či neúplné. Další výhodou náramků je to, že umožňuje snadno zjistit totožnost pacienta, který např.  upadne  v prostorách nemocnice do bezvědomí.

Pro poptávku řešení identifikace pacientů nás kontaktujte pomocí formuláře.