Značení skladu nejen čárovým kódem

Pokud potřebujete optimalizovat, zrychlit, zpřesnit skladové procesy a spravovat skladové zásoby v reálném čase, je pro vás vhodným řešením systém řízeného skladu (tzv. warehouse management system). V tomto případě je potřebné využití automatické identifikace (čárové kódy, RFID technologie). Nezbytnou součástí je označení skladových pozic čárovým kódem. Profesionální označení skladu je podmínkou pro efektivní využívání systému WMS, avšak ne vždy se jedná jen o pouhé označení regálových pozic.

Nabízíme vám různé typy značení do skladu:

  • značení regálů
  • polic
  • uliček
  • průjezdů
  • podlah
  • volných ploch 

Možné je u nás objednat i službu instalace značení, kde je samozřejmostí dodávka potřebného instalačního a spotřebního materiálu. Instalace probíhá tak, aby byl provoz skladu omezen pouze minimálně a obvykle probíhá na klíč včetně zajištění vysokozdvižné plošiny. Na označování skladů se využívají speciální etikety z vysoce odolných materiálů, vhodných i do náročnějších podmínek se speciálními vlastnostmi - jako např. etikety s reflexním povrchem upraveným na snímání pomocí terminálů s dlouhým dosahem snímacího paprsku až do vzdálenosti 15 m, etikety s magnetickou vrstvou namísto lepidla či etikety na podlahu apod.

V čem pomůže označení skladu?

  • zvýšení přehlednosti a lepší orientace pracovníky ve skladu
  • lepší využití skladových prostor a snadnější organizace práce.
  • zavedení radiofrekvenčního načtení čárových kódů zrychlí evidenci skladových procesů.

Značení regálů a polic

značení regálů a polic ve skladu

Nabízíme přehledné značení skladových pozic pomocí víceúrovňových horizontálních nebo vertikálních etiket (tzv. multicolor nebo multilevel řešení). Jedná se o unikátní řešení s šikmým čárovým kódem, které velmi snižuje chybovost a při doplnění zbylých pater barevným odlišením navíc velmi zjednodušuje skladníkům přehlednost a tím pádem je jejich práce efektivnější. Na značení regálů tedy vyrábíme i barevné etikety pro označení jednotlivých pozic/lokací (tzv. „single“ etikety). Magnetické etikety jsou ideální do chlazených skladů nebo do skladů, kde jsou pozice dočasné. V nabídce máme i robustní etikety pro označení uliček nebo reflexní etikety s dlouhým dosahem čtení. Pro značení regálů se nejčastěji využívají polykarbonátové nebo polyesterové materiály s laminací, etikety z nich jsou výrazné a přehledné, téměř nezničitelné. Jsou možné různé způsoby uchycení na regál (lepením, mechanickým připevněním, magnetem).


Značení podlah a volných ploch

značení podlah a volných ploch

Zajistíme vám i označování pozic přímo na podlahy nebo instalaci do podlah s odolností vůči mechanickému opotřebení např. vysokozdvižnými vozíky. Typ podlahové etikety se volí podle typu podlahy, podle zatížení ve skladu a podle síly provozu. Dle toho lze použít speciální robustní polykarbonátové nebo hliníkové štítky odolné vůči vysokému zatížení ve skladech, přičemž je k dispozici i RFID verze. Možnosti uchycení na podlahy je buď lepením, nebo speciálními šrouby do podlahy nebo zafrézování kovového štítku přímo do podlah.

Tam, kde nejsou regály, a není z nějakého důvodu možné značit podlahu, je možné využít našich závěsných systémů či jiného značení ve výškách, kde se pro načítání na větší vzdálenosti použije značení na pevné závěsné PVC desky, obvykle i zalomené pod úhlem pro větší ergonomii, které jsou obvykle značené jak číslem pozice, tak doznačené čárovým kódem na reflexním materiálu, aby se umožnilo načítání na velké vzdálenosti. Samozřejmě nabízíme i instalaci závěsných tabulek. Vždy nabízíme individuální řešení pro každého zákazníka. Naše materiály jsou vhodné i do venkovních skladů -> přečtěte si naši případovou studii, kde jsme odolně označili venkovní sklad pro společnost Goldbeck Prefabeton


Značení ve skladech a logistice

V naší nabídce jsou i logistické etikety pro značení logistických jednotek (palety, přepravky, kontejnery aj.) nebo speciální etikety na značení plastových vratných obalů, a to i tzv. „inmold“ vlisované etikety. Ve skladu jistě využijete i materiály do mobilních tiskáren, které vám také rádi dodáme. Jedná se o roličky malých průměrů a to ve formě termocitlivých etiket nebo kontinuálních pásů. Dodáváme i materiály pro aplikátory etiket, které mají naopak velké náviny etiket na rolích a dlouhé délky termotransferových pásek (600, 900 i 1 200m).

Pro více informací či poptávku na značení skladu nás kontaktujte prostřednictvím formuláře nebo na čísle +420 233 097 911. 


Související odkazy: