Stacionární snímače a kamery

Doba, kdy jako výstupní kontrola postačovala vizuální kontrola pracovníkem, je nenávratně pryč. Dnešní vysoké požadavky na přesnost, produktivitu a nulovou chybovost ve výrobních a skladových procesech dokáží zajistit jen vyspělé technologie, mezi které bezesporu patří kamerové systémy a stacionární snímače čárového kódu.

Dosáhneme také přesných výsledků při čtení 1D/2D čárových kódů za zhoršených světelných podmínek, nekvalitně vytištěného kódu nebo při vysokých rychlostech pohybu kódu. Samozřejmostí je podpora čtení OCR. Příkladem je možnost přečtení sériového čísla vyraženého do povrchu kovového výrobku. 

Technologie kamerových systémů je založena na zpracování obrazu a následném vyhodnocení dle nastavených parametrů. Kamery dokáží identifikovat a kontrolovat až tisíce dílů za minutu a vyznačují se vysokou spolehlivostí, krytím a robustností. Pomocí kamerových systémů lze kontrolovat prakticky vše - od kontroly kompletnosti, umístění a pozice součástí výrobku, měření rozměrů a odchylek až po kontrolu správnosti barev. Díky těmto systémům a technologiím dokážeme identifikovat téměř cokoliv podle tvaru nebo barvy.

Stacionární snímače

Stacionární snímače jsou čtečky určené zejména pro montážní linky a prostředí s velkým objemem snímání. Snímače obvykle slouží pro upevnění k výrobní lince, kde se za pohybu snímá čárový kód v nejrůznějších úhlech, stranách a rychlostech. Úkolem stacionárních snímačů je automatizovat proces identifikace výrobků pomocí čtení čárových kódů.

Pro poptávku automatizačních prvků nebo řešení nás kontaktujte pomocí formuláře nebo telefonicky na čísle +420 233 097 911. Více informací také naleznete na webu automatizace-kodys.cz


Související odkazy: