kabinety zebra - produkty - kodys

Inteligentní kabinety Zebra

Chytré skříňky nebo-li inteligentní kabinety od společnosti Zebra, jsou úložná zařízení, která vám umožní optimalizovat způsob ukládání, sledování, přístup a správu vašich mobilních zařízení tak, abyste maximálně využili jejich potenciál. Tyto skříně, regály, propojovací dokovací stanice a nestandardní zakázkové vozíky jsou vyrobeny na základě 15 leté zkušenosti špičkových inženýrů ze Zebra Technologies.

Ukládejte bezpečně svá mobilní zařízení díky inteligentním kabinetům

Zjednodušte pracovní postupy a zvyšte produktivitu zaměstnanců poskytnutím rychlého přístupu k zařízením pomocí účelových řešení úložiště zařízení Zebra. Skříňky využívající inteligentní softwarovou technologii vám umožňují automatizovat pracovní procesy a minimalizovat hodiny personálu, což zajišťuje vyšší produktivitu. Funkce sledování zařízení umožňuje přiřadit zařízení uživatelům, díky čemuž se zaměstnanci cítí zodpovědnější za zařízení, které používají. To pomáhá předcházet opravám a výměnám zařízení v důsledku nesprávného použití nebo ztráty. Konsolidací zdrojů a jejich připojením pro nabíjení baterie, aktualizace softwaru a kontroly stavu zařízení můžete z každého zařízení dlouhodobě vytěžit maximum a zajistit, aby bylo připraveno k optimálnímu výkonu během každé směny.

Klíčové výzvy dneška

kompas

Zabezpečit a sledovat

Uložit zařízení v bezpečném kabinetu, umožnit přístup autorizovaným uživatelům, sledovat používání dle jednotlivých uživatelů a mnohem více.

dukát

Minimalizovat ztráty a poškození

Lépe definovat a vyvozovat odpovědnost personálu, snížit náklady na poruchy a vrácení na opravy.

baterie

Optimalizovat pracovní postupy

Zajistit nabité baterie v zařízeních a připravit dané zařízení pro konkrétní operace, skladníka, operátora

konfigurace

Nižší provozní náklady

Minimalizovat náklady na opravy, výměnu a maximalizovat efektivitu zaměstnanců, viditelnost uživatelů v reálném čase

údržba

Integrace s dalšími systémy

Napojení na další systémy či aplikace třetích stran díky cloudové platformě Zebra AMS. 

wifi

Rychlá návratnost investice

Díky eliminaci ztraceného času při hledání nebo nutné konfiguraci zařízení se vám investice vrátí dříve než čekáte.

Inteligentní úložiště pro budoucnost

Tyto inteligentní kabinety vytvářejí centrální hub pro vaše skladové vybavení, ve kterém bude možné uložená zařízení zabezpečit a monitorovat podobně jako skladové položky. Kabinety slouží zejména firmám, které vlastní větší množství mobilních jednotek a chtějí centrálně spravovat či sledovat za účelem snížení nákladů na jejich provoz.

Zařízení jsou uložena vždy na jednom místě se schopností pravidelné kontroly stavu, nebo určení toho, kdo se zařízením naposledy pracoval. Zkrátka dostanete podrobná data, která vám ušetří značné náklady, protože skladníci, operátoři vždy obdrží pouze plně připravené zařízení, které ho během své pracovní činnosti nezradí.

dokonalý přehled a naprosté bezpečí

edoucí logistiky nebo váš IT správce jednoznačně ocení podrobný přehled a zabezpečení. Díky Zebra Access Management System získáte v reálném čase přehledu o tom, zda se zařízení v kabinetu nacházejí, zda jsou nabitá nebo kým jsou právě používána. Budete schopni sledovat, který operátor s konkrétním zařízením pracoval naposledy a zda ho na konci směny vrátil zpět do kabinetu. 

Velkým benefitem je fakt, že předem víte, které baterie již ztrácejí kapacitu, abyste je včas vymněnili. Dalším důležitým plusem chytrých skříní je možnost hromadné správy zařízení, zejména SW aktualizací, kde můžete jednoduše odeslat aktualizaci na všechna zařízení uložená ve skříni. Základní konfigurace kabinetu se dá také rozšířit o UV­C dezinfekční modul, který pomocí UV záření zničí na povrchu uloženého vybavení viry a bakterie.

Zjednodušte pracovní procesy a zvyšte produktivitu zaměstnanců

Skříně využívající inteligentní softwarovou technologii, která vám umožňují automatizovat pracovní procesy a minimalizovat pracovní dobu zaměstnanců, což zvyšuje produktivitu. Funkce sledování zařízení vám umožňuje přiřadit zařízení uživatelům, díky čemuž zaměstnanci cítí větší zodpovědnost. To pomáhá předcházet opravám a výměnám zařízení v důsledku nesprávného použití či ztráty. 

Skříně, stejně jako nabíjecí a komunikační stanice mohou být uzamčeny. K jejich odemknutí lze použít několik variant - PIN kód, čárový kód nebo zaměstnanecké RFID karty. Inteligentní kabinety nebo uzamykatelné nabíjecí stanice jsou vyráběny v různých velikostech pro ukládání a správu 5-100 zařízení najednou. Využijete je především v maloobchodním sektoru, skladech nebo logistických společnostech.

Integrace s dalšími systémy

Kabinety využívají cloudovou platformu Zebra AMS, která je na mobilních zařízeních Zebra dostupná v podobě předinstalované aplikace. Díky této platformě je možné kabinety propojit s Windows Active Directory a pak už zbývá jen krůček k integraci do celého ERP, WMS nebo MES systému.

Investice, která se vám brzy vrátí

Pořizovací cena inteligentního kabinetu se odvíjí zejména od jeho kapacity. Tato investice se však velmi rychle vrátí díky tomu, že eliminujete ztráty zařízení v poli, včasných aktualizací či výměn vyčerpaných baterií.

Kdy má smysl o kabinetu uvažovat? 

Prvním předpokladem je centrální přístup k uchovávání zařízení. Pokud chcete naplno využít potenciál inteligentních kabinetů, je potřeba do nich ukládat kompatibilní vybavení s operačním systémem Android. Starším přístrojům s operačním systémem Windows mohou kabinety posloužit jen jako místo pro uložení a nabíjení. Je třeba myslet také na vyčlenění prostoru pro umístění kabinetu. 

Zebra navrhla inteligentní kabinety v několika velikostech. Do nejmenšího kabinetu se vejde pět zařízení, kdežto největší kabinet pojme až sto různých přístrojů, což dává smysl větším firmám. Navzdory tomu i těmto firmám toto množství nemusí stačit, proto je možné kabinety kombinovat a integrovat mezi sebou navzájem. Praxe ukazuje, že  pořízení inteligentního kabinetu má největší význam pro firmy, které vlastní minimálně třicet až padesát mobilních jednotek.

Využijte potenciál chytrých skříní Zebra k návrhu správného řešení úložiště zařízení pro vaši společnost a získejte konkurenční výhodu díky co nejefektivnějšímu využití zařízení a práce personálu.

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Navrhneme řešení na míru.
Poradíme, jak implementovat systém ve vaší firmě.