konference - kodys

Jan Příhoda odhalil na konferenci GS1 spojení udržitelnosti a digitalizaci procesů

Cesta: udržitelná logistika

Ve středu 11. října se konala technologická konference pod záštitou GS1 CZ s podtitulem Cesta: udržitelná logistika. V pražské Art & Event Gallery Černá Labuť  se tento speciální event GS1 Czech Republic konal poprvé. 

Konference si vzala na mušku žhavá témata současného dění v průmyslu jako je udržitelná logistika, technologické inovace, sdílení dat, logistický pooling, traceability a změny v dodavatelském řetězci.

Organizátoři zajistili exkluzivní prezentaci na téma udržitelnost ve ŠKODA Auto, které se ujal Miroslav Kroupa, Head of Brand Management in Production and Logistic v mladoboleslavské automobilce. Případovou studii o roli dat a cirkularitě ve společnosti Nestlé Česko představil Pavel Moravec, Digital/IS/IT & Sustainability.

Na závěr konference si účastníci mohli vyslechnout panelovou diskusi „Data v pohybu: bezpečně, rychle a bez chyb“, ve které byl jedním z panelistů i náš pan ředitel Jan Příhoda, jakožto dlouholetý člen výboru GS1 CZ.

Panelová diskuse Data v pohybu: Bezpečně, rychle a bez chyb

U „kulatého stolu“ se Jan Příhoda věnoval vlivu digitalizace a automatizace procesů na udržitelnost logistiky. „Je třeba si uvědomit, že robot není nepřítel“ a dodal, že automatizace, ať už ve smyslu skutečných robotů nebo z pohledu informačních systémů jednoznačně šetří čas a maximalizuje produktivitu. 

Závěrem nutno podotknout, že kromě nabitého programu, to bylo skvěle strávené dopoledne v Art & Event Gallery Černá labuť plné technologických novinek a nápadů.