Na semináři v Nutrendu jsme ukázali výhody řízeného skladu a dalších technologií

Náš odborně-technologický seminář byl plný novinek, praktických tipů a sdílení našich zkušeností nejen se systémem řízení skladu, ale dalšími technologiemi, které posunou vaše skladování na vyšší úroveň.

Přichystali jsme pro vás dva bloky přednášek a prohlídku skladu našeho zákazníka společnosti Nutrend, v jehož prostorách se také seminář konal. Dále ukázky moderních technologií i potřebný čas věnovaný networkingu. Připomeňme si seminář krátkou reportáží spojenou s fotodokumentací.

Ve středu 21. září jsme uspořádali odborně-technologický seminář zaměřený na efektivně řízený sklad spojený také s prohlídkou skladu a výroby ve společnosti Nutrend. Společnost Nutrend je náš dlouholetý zákazník, kterému jsme pomohli zefektivnit skladování systémem řízeného skladu – WMS.

Moderní sál kongres centra NutrendWorld v malebném prostředí olomouckého kraje se zaplnil do posledního místa, protože představovaná řešení a zejména možnost nahlédnutí pod pokličku skladových procesů zákazníka se neděje každý den.   

Bez WMS dnes ani ránu

Po úvodním představení naší společnosti, kterého se ujal obchodní ředitel Luboš Doležal jsme se přehoupli do jedné z klíčových prezentací celé akce, ve které náš obchodní konzultant Ondřej Sklenička odprezentoval systém řízení skladu, jeho možnosti a výhody.

Poté vedoucí projektu pro implementaci WMS ve společnosti Nutrend – Jan Pirkl představil naši vzájemnou spolupráci účastníkům semináře a poté následovala prohlídka skladu s průvodci. V rámci této prohlídky byl vyhražený prostor i na dotazy účastníků, které zvlášť zajímaly naše dodaná řešení jako automatická aplikace etiket na výrobky či hlasová technologie tzv. pick by voice.

Přestávku jsme využili aktivně, prostřednictvím ukázek hardwaru, zejména pak řešení pro automatický sběr dat pomocí fixních snímačů od Zebra Technologies.

Kvalitní bezdrátová síť jako základ firemní infrastruktury

Druhý blok začal prezentací našeho specialisty na skladová řešení Petra Kratochvíla, který si vzal na mušku kompletní portfolio našich hardwarových řešení pro automatickou identifikaci, které se integrují na řídící systémy, ať už SAP nebo jakékoliv WMS. Terminály, snímače, tiskárny, inteligentní kabinety aj.

Poté dostali prostor naši partneři. Michal Zlesák z Extreme Networks hovořil o kvalitní Wi-Fi síti s pohodlnou správou v cloudu a manažeři ze Zebry - Marek Písečný s Peterm Gorthou ukázali výhody automatizační techniky ve skladu pro sběr dat – fixní snímače a kamery strojového vidění tzv. machine vision, které se používají např. pro kontrolu nebo automatické sledování výrobků, dílů součástek putujících na dopravníku či výrobní lince. Tyto snímače vám pomohou získat potřebné informace, vyhodnotit je a následně s nimi pracovat.  

Na řadě je automatizace 

Jak již bylo řečeno celý seminář byl doprovázen konzultacemi všech našich specialistů, živým demonstrováním produktů a služeb a také vydatným cateringem. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili. Další seminář bude následovat 3. listopadu. Budeme vás včas informovat prostřednictvím našeho pravidelného newsletteru nebo sociálních sítích. Všem účastníkům semináře i partnerům, obzvláště firmě Nutrend za spolupráci děkujeme. Vidíme se v listopadu.