případová studie PNS - Kodys

Automatizovaný vážní systém umožňuje firmě PNS eliminovat chyby při dodávce tisku

Automatizovaný vážní systém a serverová řídicí aplikace s dopravníkem

O zákazníkovi

První novinová společnost a.s. je největším distributorem tisku na trhu. Tiskem a doplňkovým zbožím zásobuje téměř 17 000 prodejních míst po celé republice šest dní v týdnu. Vytváří tak nejhustší síť prodejních míst v Evropě. Společnost byla založena v roce 1992, avšak její historie sahá až do roku 1953.

Cíle projektu

  • Eliminace chyb při dodávce tisku do prodejní sítě
  • Kontrola expedovaných zásilek
  • Snížení remitend
  • Kontrola hmotnosti expedovaného zboží

Řešení a implementace

Rozšíření systému kompletace balíků novin a časopisů o kontrolu váhy. Hlavní řídící komponentou systému je serverová aplikace, která sbírá údaje z příslušných HW prvků, které následně vyhodnocuje a ukládá do databáze, ze které je již zpracovává informační systém SAP.
Podle expedičního listu se vypočítává předpokládaná hmotnost každého balíku. 

Pokud je hmotnost odlišná oproti očekávanému stavu, je na tento rozpor obsluha upozorněna signalizací a pracovník odloží balík stranou pro další kontrolu.

Vážní systém se skládá z váhy  integrované v dopravníkovém pásu, kamery s čidlem snímajícím čárový kód balíku světelné signalizace a panelového PC. Vážení balíku nevyžaduje žádnou nadstandardní manipulaci, ale je přirozenou součástí expedičního procesu.


 

Výsledek očima zákazníka

Vážní systém umožňuje zvýšení kvality distribuce PNS a díky získaným datům pomáhá při vyhodnocení reklamací expedovaných  zásilek. Kromě vnějšího efektu snížení chybovosti pro nás má vážní systém i další efekt. Tím je zejména pozitivní přijetí této technologie pracovníky expedice. Ti ji přivítali a vnímají ji jako jakási ‘zadní vrátka‘, protože jde o rychlou kontrolu jejich práce a oni
si svými expedičními výkony mohou být jistější.

Petr Nedvědický
Ředitel logistiky PNS

Případová studie ke stažení

Stáhněte si případovou studii Tereos TTD ve formátu PDF zde

Zaujal vás tento projekt nebo potřebujete podobné řešení?

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Navrhneme řešení na míru.
Poradíme, jak implementovat systém ve vaší firmě.

Související produkty a služby