kamerové systémy datalogic - kodys automatizace

Kamerové systémy Datalogic

Kamerové kontrolní systémy

I při využití sofistikovaných systémů pro řízení výroby nebo skladových procesů je občas nutné nastavit řadu spolupracujících kontrolních mechanizmů, pomocí kterých tak můžeme zajistit výrazné zvýšení efektivity a přesnosti klíčových fází jednotlivých procesů. Nejčastěji se jedná o systémy využívající vhodnou kombinaci technologií automatické identifikace jako je čárový kód, RFID či OCR čtení s vision systémy, které jsou hojně využívány při nejrůznějších kontrolách výrobků, jeho částí, umístění, měření, vážení, kontroly barev až po rozpoznávání specifických vzorků. Kamerové vision systémy jsou hojně využívány v systémech s automatickou manipulací materiálu a v robotických aplikacích ke správnému výběru, seřazování a ukládání. Tato řešení stavíme na míru konkrétním potřebám daného zákazníka.

ikona

Kontrola správnosti a kompletnosti balení pomocí čárového kódu a RFID

ikona

Kontrola čitelnosti čárového kódu

ikona

Kontrola pomocí průběžné váhy

ikona

Kontrola barvy a správného značení

ikona

Kontrola správného tvaru výrobku

ikona

Automatické počítání počtu kusů

ikona

Kontrola tvaru a povrchu

ikona

Kontrola plnění lahví a jiných předmětů

ikona

Vážení a měření rozměrů

Stacionární laserové 1D snímače

Stacionární snímače jsou čtečky určené zejména pro montážní linky a prostředí s velkým objemem snímání. Snímače obvykle slouží pro upevnění k výrobní lince, kde se za pohybu snímá čárový kód v nejrůznějších úhlech, stranách a rychlostech. Úkolem stacionárních snímačů je automatizovat proces identifikace výrobků pomocí čtení čárových kódů. Portfolio stacionárních  snímačů čárových kódů od firmy Datalogic zahrnuje snímače pro prakticky všechny aplikace čtení čárových kódů, a to jak 1D, 2D, tak i DPM.

Datalogic DX8210 - kodys automatizace

Datalogic DX8210

Špičkový všesměrový laserový 1D snímač od společnosti Datalogic pro určený pro dopravu, logistiku a skladování

Laserový stacionární snímač 1D kódů Datalogic DX8210 najde uplatnění zejména ve výrobě, skladování, logistice, na letištích při manipulaci se zavazadly, při třídění balíků, v maloobchodních distribučních centrech, při nakládání a vykládání zboží. Navíc vysoká rychlost skenování 2 000 snímků/s umožňuje perfektně pracovat na jakémkoliv i vysokorychlostním dopravníku. Inovativní technologie DTS (Digital Signal Technology) výrazně zvyšuje optický výkon především v případech, kdy je kvalita kódu nepředvídatelná. Technologie EBC (Ethernet Bus Connection) navíc umožňuje vysokorychlostní přenos dat a synchronizaci signálu v reálném čase uvnitř systému. Nedojde tedy k žádnému zablokování v případě selhání komponent. DX8210 má čtecí vzdálenost 600 až 1850 mm, váhu 7,7 kg, provozní teplotu 0 °C až 50 °C a třídu krytí IP65.

Poptat produkt

Datalogic DS5100

Flexibilní, výkonný a kompaktní laserový 1D snímač, který splňuje všechny potřeby identifikace výrobním, automotive společnostem

DS5100 nabízí kompletní a flexibilní portfolio včetně modelů se středním (200 – 1000 mm) a dlouhým dosahem (300 – 1400 mm) a modelů s lineárním nebo oscilačním zrcadlem. Mezi přednosti tohoto zařízení patří technologie DST pro stabilní a konstantní výkon, rekonstrukční algoritmus ACR4 a optimalizované metody čtení pro flexibilní a vynikající čtecí výkon u kódů s nízkou kvalitou či kontrastem. Díky třídě krytí IP65 je vhodný do náročných podmínek průmyslového prostředí -  venkovní prostředí i s nízkými teplotami. Zařízení má rychlost snímání 800 skenů/s, maximální rozlišení do 0,2 mm (8 mils). Díky funkci multifunkčního snímání může číst až 10 čárových kódů ve stejné čtecí fázi. Provozní teplota skeneru je od 0 °C do 50 °C.

 

Poptat produkt
DATALOGIC DS5100
Datalogic DS2400N

Datalogic DS2400N

Tento stacionární snímač kombinuje nejlepší optické vlastnosti ve své třídě a přináší vynikající čtecí výkon nekvalitních nebo poškozených čárových kódů

Datalogic DS2400N-2K Series je kompaktní laserový stacionární snímač, který nabízí skvělý čtecí výkon a různorodost připojení pomocí PROFINET, EtherNet/IP a Ethernet TCP/IP protokoly. V případě Datalogic DS2400N se jedná o rozšířenou verzi Datalogic DS2100N - tento snímač je vybaven odlišnou optikou - nabízí se ve třech verzích lišících se snímací vzdáleností. Snímání je typicky možné v rozsahu 75-600mm, maximální rozlišení do 0,12 mm, rychlost snímání 500 až 1 000 skenů/s, multifunkční snímání až 10 čárových kódů ve stejné čtecí fázi, provozní teplotu 0 °C až 45 °C a třídu krytí IP65. 

Poptat produkt

Kamery pro 1D a 2D kódy

Kamerové systémy v průmyslové automatizaci slouží jak k identifikaci produktů pomocí čárových kódů, tak i k jejich automatické vizuální kontrole, ať už se jedná o kontrolu rozměrů, přítomnosti určitých prvků, nebo např. o automatické rozpoznávání textu (OCR). Díky nasazení kamerových systémů dochází ke zefektivnění logistických a výrobních procesů, k jejich zrychlení a snížení zmetkovitosti.

Datalogic AV900

Datalogic AV900

Vysoce výkonný průmyslový snímač čárových 1D/2D kódů s 9 MP pro aplikace v logistice, skladování a výrobě

AV900 je inovativní průmyslová 2D čtečka (kamera) určená pro vysokorychlostní dopravníky a dopravní systémy, statické čtení a třídění, vážení, manipulaci apod. S rozšířeným optickým zorným polem (o 40% více než u 5-megapixelové kamery) můžete použít méně kamer při sběru dat, což výrazně snižuje celkové náklady. Kamera AV900 má také schopnost snímání obrazu a je navržena pro práci v prostředích až do 50 ° C. Špičkový 9 MP senzor, rychlost snímání obrazu 32 snímků /s, dynamické nebo nastavitelné zaostření a vysokorychlostní ethernetový port pro přenos obrazu je AV900 ideální pro OCR aplikace a video kódování. 

Poptat produkt

Datalogic AV7000

Špičková lineární kamera nejvyšší třídy určená pro skladování, výrobu a logistiku

AV7000 poskytuje 360vysokorychlostní kamerový systém určený dopravníky a třídící tratě, zejména pro manipulaci s materiálem. Vyznačuje se vynikajícím optickým výkonem s rozšířenými funkcemi automatické identifikace, pokročilými softwarovými funkcemi pro zpracování obrazu a sběru dat a rovněž skvělými nástroji pro operativní analýzu a optimalizaci procesů. Jeho optický výkon je základním kamenem pro identifikaci a správu balíků a zásilek v distribučních centrech či skladech. S rozšířeným zorným polem (1400 mm – 55 palců) je tato lineární kamera AV7000 perfektním řešením pro sběr HD obrázků v jednom snímku, místo několika dílčích.ve standartním rozlišení. Rychlost snímání je 33 000 skenů /s (33 kHz), optickou čočku 90 mm, 110 mm a 140 mm, úhel otvoru 15°až 45°, třídu krytí IP65, váhu 11 kg a provozní teplotu 0 °C až 50 °C.

Poptat produkt
Datalogic AV7000
Datalogic Matrix 410N

Datalogic Matrix 410N

Vysoce výkonný průmyslový 2D imager vhodný pro dosledovatelnost zboží v logistických prostředích

Optický stacionární snímač Matrix 410N je průmyslový 2D imager vhodný pro sledovací aplikace při manipulaci s materiálem logistice. V případě snímače Datalogic Matrix 410 se již jedná o pokročilé a velmi výkonné modulární řešení schopné snímat jak klasické čárové kódy, tak i DPM s velmi vysokou úspěšností. Díky své vysoké rychlosti je schopen s 99% úspěšností dekódovat 7 mm kódy s libovolnou orientací. Je vybaven ultra rychlým obrazovým snímačem se snímkovou frekvencí až 45 snímků/s. Díky takto výkonnému DSP je stejně jako Datalogic Matrix 210 schopen aplikovat morfologické filtry pro významné zlepšení čitelnosti poškozených a DPM kódů. Snímač podporuje i OCR technologii.

 

Poptat produkt

Vision systemy Datalogic

Jednoznačným cílem nasazení vision systémů do procesů jsou identifikace, kontrola, navádění a třídění. Tyto procesy vedou ke snížení zmetkovitosti a následnou úsporu nákladů a času na opravy. Systémy nachází své uplatnění napříč průmyslovými odvětvími počínaje elektrotechnickým a automobilovým až k farmaceutickému. Kontrolovat lze prakticky vše a to přes kontrolu kompletnosti, umístění a pozice součástí výrobku, měření rozměrů, kontroly podle barev až po rozpoznávání specifických vzorků. Kamerové systémy jsou hojně využívány v systémech s automatickou manipulací materiálu a v robotických aplikacích ke správnému výběru, seřazování a ukládání. Námi dodávané kamerové systémy podporují většinu řídících protokolů robotů, což usnadňuje integraci systémů strojového vidění do robotických aplikací. Se systémy strojového vidění dokážeme nejenom identifikovat podle tvaru či barvy, ale dosahujeme vynikajících výsledků při čtení 1D/2D kódů za zhoršených světelných podmínek, nekvalitně vytištěném kódu a při vysokých rychlostech. Samozřejmostí je podpora a identifikace OCR.

DATALOGIC ŘADY A

Datalogic řady A

Řada A (tzv. A-Series) je samostatný, univerzální a cenově výhodný inteligentní fotoaparát s robustním krytím IP67

Jedná se o řadu samostatných kamer pro velkou škálu možných aplikaci. Řada začíná modelem A20, který má obrazový snímač s WVGA rozlišením a vyniká příznivou cenou.
Dalším modelem je kamera A30, která má VGA obrazový snímač, ale oproti A20 se vyznačuje vyšším výkonem, možností použít objektivy s C-mount závitem a IP67 krytím.

Poptat produkt

Datalogic řada T

Řada T (tzv. T-series) je mimořádně výkonný inteligentní kamera poskytující vynikající výkon jak v průmyslovém, tak i logistickém prostředí

V případě řady T se jedná o výkonnější modely oproti řadě A. Nižší model této řady nese označení T2x a jsou možné varianty s rozlišením od VGA až po 2MP. Vyšší model je označený T4x, má výkonnější hardware s 1,1GHz mikroprocesorem a snímače obrazu s rozlišením VGA, 2MP a 5MP. Samozřejmostí je použití C-mount objektivů a krytí IP67.b

Poptat produkt
Datalogic řada T - T2, T4
DATALOGIC MX-E

Datalogic MX-E

Vizuální dekodéry řady MX-E podporují připojení více kamer Gig-E a zajišťují nejvyšší výkon při zpracování obrazu

Jedná se o samostatné dekodéry pro kamery řady M, které se k dekodéru připojují gigabitovým ethernetem. Základním, cenově dostupným modelem je MX20, který je určen pro až dvě kamery s rozlišením do 2MP. Obsahuje dvoujádrový procesor Intel s hodinovou frekvencí 1,9GHz. Výkonnějším modelem je MX40, který má dvoujádrový mikroprocesor 2,26GHz a je k němu možné připojit až čtyři kamery. Nejvýkonnějším je MX80, který obsahuje čtyřjádrový mikroprocesor i7 a 4GB, resp. 8GB RAM. Umožňuje připojit až čtyři kamery, podporuje i řádkové kamery a díky enormnímu výkonu dokáže využívat pokročilejší algoritmy a zpracovávat obraz s větším rozlišením než nižší modely. 

Poptat produkt

Potřebujete zavést vision systémy i ve vaší společnosti?

Kontaktujte nás

Zjistíme vaše potřeby a poradíme ideální řešení vhodné pro váš byznys.

+420 233 097 911 info@kodys.cz

Vyplňte poptávkový formulář