kamerové systémy datalogic - kodys automatizace

Kamerové systémy Datalogic

Kamerové kontrolní systémy

I při využití sofistikovaných systémů pro řízení výroby nebo skladových procesů je občas nutné nastavit řadu spolupracujících kontrolních mechanizmů, pomocí kterých tak můžeme zajistit výrazné zvýšení efektivity a přesnosti klíčových fází jednotlivých procesů. Nejčastěji se jedná o systémy využívající vhodnou kombinaci technologií automatické identifikace jako je čárový kód, RFID či OCR čtení s vision systémy, které jsou hojně využívány při nejrůznějších kontrolách výrobků, jeho částí, umístění, měření, vážení, kontroly barev až po rozpoznávání specifických vzorků. Kamerové vision systémy jsou hojně využívány v systémech s automatickou manipulací materiálu a v robotických aplikacích ke správnému výběru, seřazování a ukládání. Tato řešení stavíme na míru konkrétním potřebám daného zákazníka.

Využití funkcionalit kontrolních systémů

ikona

Kontrola správnosti a kompletnosti balení pomocí čárového kódu a RFID

ikona

Kontrola čitelnosti čárového kódu

ikona

Kontrola pomocí průběžné váhy

ikona

Kontrola barvy a správného značení

ikona

Kontrola správného tvaru výrobku

ikona

Automatické počítání počtu kusů

ikona

Kontrola tvaru a povrchu

ikona

Kontrola plnění lahví a jiných předmětů

ikona

Vážení a měření rozměrů

Stacionární laserové 1D snímače

Stacionární snímače jsou čtečky určené zejména pro montážní linky a prostředí s velkým objemem snímání čárového kódu. Portfolio stacionárních  snímačů čárových kódů od firmy Datalogic zahrnuje snímače pro prakticky všechny aplikace čtení čárových kódů, a to jak 1D, 2D, tak i DPM.

Datalogic DX8210 - kodys automatizace

Datalogic DX8210

Špičkový všesměrový laserový 1D snímač určený pro logistiku, přepravu a skladování

Laserový stacionární snímač 1D kódů Datalogic DX8210 najde uplatnění zejména v logistice, skladech, výrobě. Využívá se také na letištích při manipulaci se zavazadly, při třídění balíků v maloobchodních distribučních centrech, při nakládání a vykládání zboží apod. Navíc vysoká rychlost skenování 2 000 snímků/s umožňuje perfektně pracovat na jakémkoliv i vysokorychlostním dopravníku. Inovativní technologie DTS (Digital Signal Technology) výrazně zvyšuje optický výkon především v případech, kdy je kvalita kódu nepředvídatelná. Technologie EBC (Ethernet Bus Connection) navíc umožňuje vysokorychlostní přenos dat a synchronizaci signálu v reálném čase uvnitř systému. Nedojde tedy k žádnému zablokování v případě selhání komponent. DX8210 má čtecí vzdálenost 600 až 1850 mm, váhu 7,7 kg, provozní teplotu 0 °C až 50 °C a třídu krytí IP65.

Poptat produkt

Datalogic DS5100

Flexibilní, výkonný laserový 1D snímač splňující všechny potřeby identifikace výrobním a automotive firmám

DS5100 nabízí kompletní a flexibilní portfolio včetně modelů se středním (200 – 1000 mm) a dlouhým dosahem (300 – 1400 mm) a modelů s lineárním nebo oscilačním zrcadlem. Mezi přednosti tohoto zařízení patří technologie DST pro stabilní a konstantní výkon, rekonstrukční algoritmus ACR4 a optimalizované metody čtení u kódů s nízkou kvalitou či kontrastem. Díky krytí IP65 je vhodný do náročných podmínek průmyslového prostředí -  venkovní prostředí i s nízkými teplotami. Zařízení má rychlost snímání 800 skenů/s, maximální rozlišení do 0,2 mm (8 mils). Díky funkci multifunkčního snímání může číst až 10 čárových kódů ve stejné čtecí fázi. Provozní teplota skeneru je od 0 °C do 50 °C.

 

Poptat produkt
DATALOGIC DS5100
Datalogic DS2400N

Datalogic DS2400N

Stacionární čtečka kombinující nejlepší optické vlastnosti své třídy s vynikajícím čtecím výkonem

Datalogic DS2400N-2K Series je kompaktní laserový stacionární snímač, který nabízí skvělý čtecí výkon a různorodost připojení pomocí PROFINET, EtherNet/IP a Ethernet TCP/IP protokoly. V případě Datalogic DS2400N se jedná o rozšířenou verzi Datalogic DS2100N - tento snímač je vybaven odlišnou optikou - nabízí se ve třech verzích lišících se snímací vzdáleností. Snímání je typicky možné v rozsahu 75-600mm, maximální rozlišení do 0,12 mm, rychlost snímání 500 až 1 000 skenů/s, multifunkční snímání až 10 čárových kódů ve stejné čtecí fázi, provozní teplotu 0 °C až 45 °C a třídu krytí IP65. 

Poptat produkt

Kamery pro 1D a 2D kódy

Kamerové systémy v průmyslové automatizaci slouží jak k identifikaci produktů, tak i k jejich automatické vizuální kontrole - kontrola rozměrů, kontrola přítomnosti určitých prvků nebo automatické rozpoznávání textu (OCR). Díky nasazení kamerových systémů dochází ke zefektivnění logistických a výrobních procesů, k jejich zrychlení a snížení zmetkovitosti.

Datalogic AV900

Datalogic AV900

Vysoce výkonný průmyslový snímač čárových 1D/2D kódů s 9 MP pro aplikace v logistice, skladování a výrobě

AV900 je inovativní průmyslová 2D čtečka (kamera) určená pro vysokorychlostní dopravníky a dopravní systémy, statické čtení a třídění, vážení, manipulaci apod. S rozšířeným optickým zorným polem (o 40% více než u 5-megapixelové kamery) můžete použít méně kamer při sběru dat, což výrazně snižuje celkové náklady. Kamera AV900 má také schopnost snímání obrazu a je navržena pro práci v prostředích až do 50 ° C. Špičkový 9 MP senzor, rychlost snímání obrazu 32 snímků /s, dynamické nebo nastavitelné zaostření a vysokorychlostní ethernetový port pro přenos obrazu je AV900 ideální pro OCR aplikace a video kódování. 

Poptat produkt

Datalogic AV7000

Špičková lineární kamera nejvyšší třídy určená pro skladování, výrobu a logistiku

AV7000 poskytuje 360vysokorychlostní kamerový systém určený zejména pro manipulaci s materiálem na dopravnících či třídicích tratích. Vyznačuje se vynikajícím optickým výkonem s rozšířenými funkcemi automatické identifikace, pokročilými softwarovými funkcemi pro zpracování obrazu a sběru dat a rovněž skvělými nástroji pro operativní analýzu a optimalizaci procesů. Jeho čtecí výkon je základním kamenem pro identifikaci a následné správě balíků, zásilek v distribučních centrech. S rozšířeným zorným polem (1 400 mm – 55 palců) je tato lineární kamera AV7000 perfektním řešením pro sběr HD obrázků v jednom snímku, místo několika dílčích ve standartním rozlišení. Rychlost snímání je 33 000 skenů /s (33 kHz), optickou čočku 90 mm, 110 mm a 140 mm, úhel otvoru 15°až 45°, třídu krytí IP65, váhu 11 kg a provozní teplotu 0 °C až 50 °C.

Poptat produkt
Datalogic AV7000
Datalogic Matrix 410N

Datalogic Matrix 410N

Vysoce výkonný průmyslový 2D imager vhodný  pro zajištění dosledovatelnost zboží v logistice

Optický stacionární snímač Matrix 410N je průmyslový 2D imager vhodný pro sledovací aplikace při manipulaci s materiálem ve skladech či logistice. V případě snímače Datalogic Matrix 410 se již jedná o pokročilé a velmi výkonné modulární řešení schopné snímat jak klasické čárové kódy, tak i DPM (direct part marking) s velmi vysokou úspěšností. Díky své vysoké rychlosti je schopen s 99% úspěšností dekódovat 7 mm kódy s libovolnou orientací. Je vybaven ultra rychlým obrazovým snímačem se snímkovou frekvencí až 45 snímků/s. Díky takto výkonnému DSP je stejně jako Datalogic Matrix 210 schopen aplikovat morfologické filtry pro významné zlepšení čitelnosti poškozených a DPM kódů. Snímač podporuje i OCR technologii.

 

Poptat produkt

Strojové vidění

Jednoznačným cílem nasazení vision systémů - systémy strojového vidění je identifikace, kontrola, navádění a třídění. Tyto procesy vedou ke snížení zmetkovitosti a následnou úsporu nákladů a času na opravy. Vision systémy nachází své uplatnění napříč průmyslovými odvětvími počínaje elektrotechnickým a automobilovým až k farmaceutickému. Kontrolovat lze prakticky vše, od kontroly kompletnosti, barvy, umístění a pozice součástí výrobku, měření rozměrů až po rozpoznávání specifických vzorků.

DATALOGIC ŘADY A

Datalogic řady A

Řada A je samostatný, univerzální a cenově výhodný inteligentní fotoaparát s robustním krytím IP67

Jedná se o řadu samostatných kamer pro velkou škálu možných aplikaci. Řada začíná modelem A20, který má obrazový snímač s WVGA rozlišením a vyniká příznivou cenou. Dalším modelem je kamera A30, která má VGA obrazový snímač, ale oproti A20 se vyznačuje vyšším výkonem, možností použít objektivy s C-mount závitem a IP67 krytím.

Poptat produkt

Datalogic řada T

Řada T představuje mimořádně výkonnou inteligentní kameru určenou do logistiky, výroby

V případě řady T se jedná o výkonnější modely oproti řadě A. Nižší model této řady nese označení T2x a jsou možné varianty s rozlišením od VGA až po 2MP. Vyšší model je označený T4x, má výkonnější hardware s 1,1GHz mikroprocesorem a snímače obrazu s rozlišením VGA, 2MP a 5MP. Samozřejmostí je použití C-mount objektivů a krytí IP67.

Poptat produkt
Datalogic řada T - T2, T4
DATALOGIC MX-E

Datalogic MX-E

Vizuální dekodéry řady MX-E podporují připojení více kamer Gig-E a zajišťují nejvyšší výkon zpracování obrazu

Jedná se o samostatné dekodéry pro kamery řady M, které se k dekodéru připojují gigabitovým ethernetem. Základním, cenově dostupným modelem je MX20, který je určen pro až dvě kamery s rozlišením do 2MP. Obsahuje dvoujádrový procesor Intel s hodinovou frekvencí 1,9GHz. Výkonnějším modelem je MX40, který má dvoujádrový mikroprocesor 2,26GHz a je k němu možné připojit až čtyři kamery. Nejvýkonnějším je MX80, který obsahuje čtyřjádrový mikroprocesor i7 a 4GB, resp. 8GB RAM. Umožňuje připojit až čtyři kamery, podporuje i řádkové kamery a díky enormnímu výkonu dokáže využívat pokročilejší algoritmy a zpracovávat obraz s větším rozlišením než nižší modely. 

Poptat produkt

Potřebujete snížit výrobní vady a zvýšit kvalitu produkce?

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Navrhneme řešení na míru.
Poradíme, jak implementovat systém ve vaší firmě.