Ukázali jsme, jak pracuje efektivně řízený sklad díky WMS

https://www.kodys.cz/node/635/edit

Ve středu 4. května jsme uspořádali první letošní odborný seminář Řízený sklad jako základ efektivní logistiky. Sál v konferenčním centru Greenpoint v pražských Strašnicích se zaplnil do posledních míst, protože připravovaná témata byla koncipována tak, aby se účastníci dozvěděli, jak má efektivně fungovat skladový provoz s minimální množstvím chyb a maximální produktivitou.

Po úvodním představení naší společnosti jsme se přehoupli ke klíčovým prezentacím celé akce, které se týkali systému řízení skladu a automatizace skladových a výrobních procesů společně s využitím nejvhodnějších technologií a nástrojů. Těchto prezentací se chopili naši přední obchodní konzultanti Ondřej Sklenička a Petr Kratochvíl. Obě prezentace byly opřeny o naši nejnovější referenci ve společnosti Madal Bal, kde jsme systém řízení skladu nedávno nasazovali.

Prim hrála naše nejnovější reference ze společnosti Madal Bal, která podpořila předchozí prezentace živými ukázkami námi implementovaného systému řízení skladu v této společnosti.  

Reference se ujal pan Filip Čech, jakožto správce WMS systému, který nejprve popsal skladové procesy – příjem zboží, zaskladnění, přeskladnění, vychystání – klasické, ve vlnách až po výdej zboží ze skladu. Dále napojení systému řízení skladu na Vertiflex věže a balící pracoviště, kde tento proces běží pod taktovkou naší aplikace K.inspector. Představili jsme též hardware – mobilní terminály, tiskárny, který zaměstnanci Madal Balu ke své práci využívají a nezapomněli jsme shrnout výsledek a rozvoj naší spolupráce do budoucna.

Po přestávce jsme se vrhnuli na druhý blok prezentací, které byly věnovány našim partnerům – společnostem Körber Supply Chain, GS1 Czech Republic a Zebra Technologies. Dominik Schmidt představil budoucnost dodavatelského řetězce očima společnosti Körber, portfolio nabízených produktů určených pro automatizaci skladových procesů, možnosti napojení jejich WMS na umělou inteligenci či robotiku. Stručně shrnul funkcionalitu WMS systémů napříč všemi vertikály a možnosti využití těchto řešení v cloudu.

Michael Šimek z GS1 představil náležitosti logistické etikety dle standardu GS1 a Boris Keszeg se věnoval aktuálním výzvám v dodavatelském řetězci z pohledu světového výrobce a lídra na poli  hardware v logistice Zebra Technologies.

Celý seminář byl doprovázen aktivními konzultacemi všech našich specialistů s účastníky, ukázkami moderního hardware určeného do skladu nebo výroby a také vydatným cateringem. Touto cestou také děkujeme všem, kteří se zúčastnili. Další seminář bude následovat 7. června zaměřeným na mobilní technologie a automatickou identifikaci. O detailech vás budeme včas informovat v pravidelném newsletteru nebo prostřednictvím sociálních sítích.

účastníci semináře

prezentace wms ve společnosti Madal Bal

seminar rizeny sklad jako zaklad efektivni logistiky

prezentace partneru