Profesionální proměření Wi-Fi sítě pomocí Ekahau

Site Survey pomocí Ekahau

Profesionální proměření Wi-Fi sítě pomocí Ekahau

test

 

Společnost Ekahau je světovým lídrem v oblasti bezdrátových sítí. Nástroje a řešení Ekahau pomáhají společnostem maximálně efektivně navrhovat a spravovat bezdrátové sítě. Řešení Ekahau celosvětově využívá více než 15 000 uživatelů, z nichž 100 vlastní 500 společností z žebříčku Fortune.

Používáme nástroje Ekahau pro různá odvětví, kde je zapotřebí vybudovat kvalitní síťovou infrastrukturu. Našim zákazníkům chceme poskytovat služby na nejvyšší úrovni, proto díky Ekahau minimalizujeme dobu nutnou k nasazení sítě a zajistíme kvalitní bezdrátové pokrytí.

Pomocí Ekahau řešíme

  • Návrh bezdrátové sítě nebo komplexní ověření pokrytí a výkonu kvality sítě Wi-Fi
  • Přehledný reporting a zprávy na míru o stavu sítě
  • Problémy, jako je dostatečné pokrytí signálem, sekundární pokrytí signálem kvůli redundanci, rušení, interference jednotlivých kanálů a propustnost sítě

Proč využíváme při návrhu sítě Ekahau?

  • Prověřený nástroj pro návrhy, analýzy, optimalizace a řešení jakýchkoliv nedostatků v rámci sítě
  • Až dvojnásobně rychlejší zjišťování stavu sítě na místě
  • Desetinásobně rychlejší spektrální analýza ve srovnání s jinými analyzátory Wi-Fi spektra
  • Zabezpečí správné rozmístění AP pro jejich efektivní využití

Profesionální analýza a proměření sítě pomocí Ekahau nástrojů

123

 

Ekahau Connect je sada profesionálních nástrojů umožňující komplexní návrh a diagnostiku bezdrátové sítě.

Proč volíme řešení Ekahau Connect?

Poskytuje ucelené nástroje pro návrh a kontrolu nainstalované sítě. Umožňuje doplánovat a následně verifikovat použité řešení pro nasazení přístupových bodů. Nabízí rychlou automatizovanou prohlídku i pomocí mobilního zařízení. Zpracovává a upravuje rozmístění jednotlivých přístupových bodů (AP) v osvědčeném softwarovém prostředí Ekahau Pro. Součástí kompletního ekosystému Ekahau Connect jsou hardwarová zařízení, software a související služby.

ekahau sidekick - kodys - wlan

Ekahau Sidekick

Je přesné diagnostické a měřicí Wi-Fi zařízení typu „all-in-one“. Obsahuje dvě rádia Wi-Fi a analyzátor spektra používaný pro průzkum a řešení problémů s WLAN. Sidekick využívá sedm všesměrových antén, které jsou umístěny v optimální orientaci, aby poskytovaly vysokou a konzistentní přesnost měření. 

Vestavěná celodenní baterie a aplikace optimalizované pro mobilní zařízení poskytují mnohonásobně rychlejší proměření a analýzu Wi-Fi spektra. Toto zařízení typu plug-and-play podporuje všechny standardy Wi-Fi včetně nového standardu 802.11ax (Wi-Fi 6).

Ekahau Pro Site Survey Tool 

Tento profesionální softwarový nástroj optimalizovaný pro použití s Ekahau Sidekick nám pomáhá navrhovat, analyzovat a optimalizovat Wi-Fi sítě. Zajišťuje přesné on-site měření včetně detekce interferencí a simultánní spektrální analýzy. Automaticky lokalizuje všechny přístupové body v okolí a umísťuje je na mapu pokrytí (heat map).

Pro průzkum lokality Ekahau Pro podporuje všechny přístupové body všech výrobců (Cisco, HP – Aruba, Extreme Networks, Ubiquiti, Rockus atd.), které umísťuje je na mapu pokrytí (heat map).  tisíce antén a všechny standardy včetně moderní 802.11ax. Toto řešení je intuitivní a snadno použitelné.

EKAHAU PRO SITE SURVEY TOOL - kodys - wlan
ekahau analyzer - kodys - wlan

Ekahau Analyzer

Profesionální aplikace určená pro ověření stavu sítě, řešení problémů a spektrální analyzátor optimalizovaná pro Ekahau Sidekick a jeho schopnosti měření v mobilním zařízení.

Ekahau Cloud

Vzájemně spolupracujeme na stejném projektu napříč oddělením. Sdílíme svá data prostřednictvím Ekahau Clod. Je pro nás jednoduché přepínat mezi off-line režimem a cloudem, pokud jsme zrovna v terénu.

ekahau cloud - kodys
ekahau insight - kodys

Ekahau Insight

Poskytuje okamžitý přehled o stavu a výkonu sítě. Kombinuje data z analýz od více uživatelů a automaticky propočítává výsledky. Prostřednictvím tohoto analytického nástroje jsme schopni sdílet tyto výsledky se zákazníky.

Máte problémy s kvalitou Wi-Fi signálu? Chcete profesionální site survey s maximální přesností?

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Navrhneme řešení na míru.
Poradíme, jak implementovat systém ve vaší firmě.