pk solvent případová studie - kodys

Unikátní řešení pro označení skladových lokací vystřelilo produktivitu v Solventu o 16 %

Speciální víceúrovňové etikety a dodávka komplexního hardware 

O zákazníkovi

Skupina firem Solvent je ryze česká společnost, která působí jako velkoobchod s drogistickým zbožím a zároveň provozuje dvě maloobchodní sítě drogerií pod značkami TETA drogerie a TOP drogerie, síť lékáren TETA lékárna a online lékárny SLEKY.cz a Apotek.cz. Jako velkoobchod a  distributor drogistického zboží od klíčových výrobců zásobuje 5 500 maloobchodních jednotek.

Historie společnosti se datuje do roku 1992 a od té doby vystoupala až na pozici největšího distributora a prodejce v oblasti drogistického zboží v České republice s obratem přes 8 mld. Kč a více než 3 000 pracovníky. Centrála a logistické centrum Solvent ČR, s. r. o. se nachází v Šestajovicích ve středních Čechách. 

Situace před realizací projektu

Z důvodu přechodu na nový systém řízeného skladu se musel sklad v Šestajovicích celkově přeznačit novými čárovými kódy. Pro vysokou úroveň flexibility a letité zkušenosti v tomto odvětví se společnost Solvent obrátila na společnost KODYS.

Cíle projektu

  • Komplexní označení skladu, skladových pozic (odolné značení pater, regálů - okénkové, paletové, podlahových zón, palet, stojanů apod.
  • Správná funkcionalita WMS systému s čárovými kódy
  • Okamžitý přehled skladu (zefektivnění procesu, měření výkonnosti skladníků) ve spojení s WMS
  • Zrychlení logistického procesu (etikety + terminály + práce skladníků)
  • Zamezení chybovosti a zvýšení produktivity práce skladníků
  • Úspora firemních nákladů spojená s nižší administrací, zjednodušení, zpřesnění a zpřehlednění

Řešení

Použili jsme nejodolnější etikety, které se úspěšně používají především v oblasti značení palet, obalů, regálů i podlah. Na podlahy jsou použity třívrstvé robustní 250 mikronové polykarbonátové etikety, které jsou extrémně odolné díky tisku z rubu materiálu, čímž je potisk chráněn celou vrchní polykarbonátvou vrstvou.  Velmi silné lepidlo zaručuje přilnavost na betonové podlaze. Etikety jsou navrženy tak, aby vhodným grafickým umístěním textu spolu s čárovým kódem zjednodušily a zrychlily práci skladníků.

Navrhli jsme také unikátní řešení pro označení skladových lokací speciálními předtištěnými víceúrovňovými etiketami na paletové regály a regálové mosty. Celý regálový sloupec je identifikován pomocí jedné víceúrovňové etikety umístěné na prvním nosníku regálu a to v pohodlné výšce pro snímání čárového kódu (obvykle v úrovni očí skladníka).

Na etiketě je několik čárových kódů a každý z nich identifikuje jedno patro regálu. Všechna patra jsou také doznačena příslušnou barvou korespondující s touto vícebarevnou etiketou. Na regály i police se použily polypropylenové fólie s digitálním tiskem a matnou polypropylenovou laminací v kombinaci se silnějším lepidlem.

Pro označení zón na sloupech a expedičních bran určených k nakládce a vykládce kamiónů byly použity PVC desky, s odolnou polypropylenovou etiketou ve formátu A4 žluté barvy, která zvýrazní její  viditelnost.

Kromě spotřebního materiálu byli skladníci vybaveni i odolným hardwarem – mobilní terminály, čtečkami čárových kódů, tiskárnami etiket a také vhodnou periferií – bezdrátovou sítí tak, aby zajistila efektivní fungování řízeného skladu.


 

Výsledek očima zákazníka

Díky kvalitnímu odolnému značení a dodanému HW od společnosti KODYS se nám za období leden 2018 až červenec 2019 zvýšila celková produktivita o 16%. Celkově bylo dodáno 1 345 podlahových etiket a 60 000 regálových a policových lokací.

Projekt trval 4 měsíce. S nástupem modernizace skladu jsou noví zaměstnanci schopni se zapracovat na námi požadovanou efektivitu zhruba do týdne, což výrazně ovlivňuje ekonomické ukazatele společnosti. Spolupráci s firmou KODYS můžeme všem doporučit.  

Petr Filek
Provozní ředitel Solvent

Případová studie ke stažení

Stáhněte si případovou studii pro Solvent ve formátu PDF

Zaujal vás tento projekt nebo potřebujete podobné řešení?

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Navrhneme řešení na míru.
Poradíme, jak implementovat systém ve vaší firmě.