případová studie Goldbeck - Kodys

Nejodolnější etikety s přilnavostí na beton zefektivnily skladové procesy v Goldbecku

Spotřební materiál pro odolné značení skladu a mobilní zařízení pro sběr dat

O zákazníkovi

Přední výrobce železobetonových konstrukčních prvků a zároveň dodavatelem železobetonových a ocelových nosných konstrukčních systémů na klíč firma Goldbeck CZ s. r. o. Goldbeck poskytuje komplexní servis svým zákazníkům, který začíná vypracováním projektové dokumentace, pokračuje výrobou dílů na míru a končí montáží přímo na stavbě.

Ve výrobních závodech v Dolních Bučicích u Čáslavi a v Tovačově na Olomoucku realizuje GOLDBECK za použití nejmodernější techniky podstatnou část svých stavebních výkonů – průmyslovou prefabrikaci stavebních prvků.

STROPSYSTEM – GOLDBECK

Stropní dílce SPIROLL, prefabrikované schodišťové prvky a balkónové dílce dodává GOLDBECK od technického návrhu přes výrobu
konstrukčních prvků, dopravu až po montáž.

SKELETSYSTEM – GOLDBECK

Stavebně konstrukční řešení občanských objektů a staveb pro bydlení až po realizaci uzavřené hrubé stavby včetně zajištění projektu ke stavebnímu povolení.

SKELETPRO – GOLDBECK

Stavebně konstrukční řešení pro výrobní a administrativní objekty pro podnikatelský sektor.

Situace před zavedením řešení

Sklad byl řízený pomocí tištěných dokladů. Nutností byla minimalizace chybných dodávek zákazníkům a také zaměření se na zefektivnění skladových procesů pomocí správně zvoleného hardware a odolné označení všech skladových ploch i palet. Díky dlouhodobé spolupráci KODYS a inotec Barcode Security se našlo vyhovující řešení, jak vhodně a odolně označit pozice ve skladu a zvýšit efektivitu skladových procesů pomocí mobilních terminálů.

Cíle projektu

  • Odolné značení venkovních prostor, palet i stojanů
  • Zrychlení logistického procesu (etikety + terminály)
  • Okamžitý přehled skladu (zefektivnění procesu, měření výkonu, controlling)
  • Úspora firemních nákladů spojená s nižší administrací, zjednodušení a zpřesnění
  • Zamezení chybovosti

Implementace řešení

Zákazníkovi jsme dodali a nastavili mobilní zařízení, které je vhodný do velmi náročného prostředí zákazníka – především terminály Zebra TC8000. Dále byly použity nejodolnější  robustní etikety, které se úspěšně používají především v oblasti značení palet, obalů, regálů i inventářů uvnitř skladu, ale i venku. Třívrstvá etiketa je extrémně robustní a odolná díky tisku na zadní stranu. Ani mechanické namáhání ji nepoškodí. Různá lepidla zaručují optimální přilnavost na různých podkladech.

Implementace projektu trvala 3 měsíce. Na konci října 2017 byly terminály objednány, v listopadu etikety a po novém roce byl zahájen provoz již s nově označenými lokacemi. Ve všech těchto procesech pracuje skladový manipulant s mobilním terminálem, který je vybaven snímačem čárového kódu a je online napojen na systém řízení skladu poskytnutý třetí stranou.

Celkově jsme Označili 7 528 lokací a přes 2 000 palet


 

Výsledek očima zákazníka

Díky nově implementovanému systému a profesionální spolupráci s firmou KODYS se nám povedlo všechny námi nastavené cíle projektu zrealizovat a to ve velmi krátkém časovém úseku.

Martin Blažek
Výrobní ředitel Goldbeck

Případová studie ke stažení

Stáhněte si případovou studii pro Goldbeck ve formátu PDF

Zaujal vás tento projekt nebo potřebujete podobné řešení?

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Navrhneme řešení na míru.
Poradíme, jak implementovat systém ve vaší firmě.