K.inspector - kontrola vychystání

k.inspector

K.inspector je aplikace pro kontrolu obsahu balení nebo kompletnosti dokladu po vychystání zboží ve skladu. Typicky navazuje na systém řízeného skladu (WMS) nebo skladovou evidenci zboží. Jeho intuitivní a moderní ovládací prvky jsou předurčeny především pro dotykové panely a All-In-One pracovní stanice, které ve stísněných podmínkách balících pracovišť často výrazně šetří potřebné místo. Pro zadávání dat je pracovní stanice vybavena snímačem čárového kódu, ať již v kabelové nebo bezdrátové verzi. V obou případech je systém schopen blokovat čtení dalšího zboží ke kontrole, pokud při kontrole došlo k chybě. To je často výhodou při použití bezdrátové verze snímače, kdy se obsluha může nacházet při kontrole např. rozměrného zboží i několik metrů od pracovní stanice.

k.inspector

 

 

 

 

 

 

 

 

Práce s aplikací je velice jednoduchá a intuitivní. Po zadání čísla expedičního nosiče nebo dokladu ke kontrole se uživateli zobrazí seznam položek s číslem produktu, názvem, očekávaným množstvím, zkontrolovaným množstvím atd. Identifikace produktu je možná pomocí primárního EAN kódu, i pomocí alternativních čárových kódů. Systém navíc umožňuje zobrazovat např. i skladovou lokaci, ze které byl produkt vychystán. Tímto je umožněna i rychlá náprava případných chyb ve vychystání a vrácení zboží, které bylo vychystáno ve větším, než v předepsaném množství, přímo zpět na původní lokaci. Pořadí položek v seznamu je dynamické – na první místo se vždy řadí položka, které byla právě zkontrolována nasnímáním čárového kódu. Kompletně zkontrolované řádky se řadí na konec seznamu a jsou označeny zelenou barvou.

k.inspector

 

 

 

 

 

 

 

 

Po ukončení kontroly jsou uživateli zobrazeny případné nesrovnalosti oproti předpisu a je mu umožněna náprava situace. Po potvrzení kontroly systém umožňuje předávat důležité informace do nadřazených systémů, na základě kterých je možné např. tisknout dodací listy nebo vystavovat faktury k příslušné objednávce. Veškeré operace jsou logovány – pokud je systém nastaven s možností přihlašování uživatele, jsou operace logovány na uživatele, při nastavení bez přihlašování se pak operace evidují na číslo pracovní stanice.

k.inspector

Systém K.inspector lze používat pro namátkovou i systematickou kontrolu kompletnosti vámi vychystaných objednávek a posouvá míru spolehlivosti vašeho skladu na další úroveň.

Související odkazy

Zaujala Vás aplikace K.inspector? Kontaktujte nás pomocí uvedeného formuláře.