Seminář Inovativní řešení pro moderní skladovou logistiku

Představili jsme moderní technologie a trendy v auto-id

V čtvrtek 14. března jsme společně s našimi partnery Honeywell, Extreme Networks, SOTI a J.A. Clean uspořádali odborně-technologický seminář zaměřený na využití potenciálu mobilních technologií a trendy automatické identifikace. Sál v Konferenčním Centru Greenpoint byl zaplněn do posledních míst, protože představovaná řešení jdou ruku v ruce s budoucností a aktuálními trendy v rámci podnikové mobility. Pojďme si připomenout tento seminář krátkou reportáží spojenou s fotodokumentací.

Mobilita dat na prvním místě

Po úvodním představení naší společnosti KODYS, se Luboš Doležal – obchodní ředitel Kodysu, věnoval zejména mobilním systémům a zakázkovým aplikacím. Představil naše softwarová řešení, které zefektivňují procesy, mobilitu a práci s daty například pracovníkům v terénu nebo kurýrům, kteří mohou prostřednictvím mobilních terminálů přijímat platby, měřit rozměry balíků, spravovat data v reálném čase apod. Jeho prezentace byla podpořena případovými studiemi řad našich zákazníků. 

Poté Milan Ptáčník a Marek Holešovský ze společnosti Honeywell odhalili nejnovější technologické novinky v oblasti automatické identifikace (terminály, tiskárny, ruční snímače) a trendy v rámci podnikové mobility, tedy privátní 5G sítě, cloudová řešení a správné nastavování systémů automatizace.  

Vzdálená správa a dohled nad mobilními zařízeními

Všechna tato mobilní zařízení je nutné spravovat a konfigurovat, aby maximalizovali produktivitu práce. SOTI MobiControl je sofistikované řešení, které právě umožňuje hromadnou konfiguraci, aktualizaci a správu zařízení v rámci MDM. Tuto prezentaci si vzal na starost obchodní konzultant KODYS, Ondřej Sklenička. Uvedl, že ve firmách řeší rychlost nastavení zařízení, jejich zabezpečení a samozřejmě to, aby rychle fungovala podpora. Popsal, jak funguje konfigurace a jaké možnosti nabízí proces zabezpečení (ochrana heslem a šifrováním, omezení vlastních uživatelů, zakázání některých funkcí zařízení atd. 

„Jednotlivá zařízení je možné sledovat v reálném čase, vyhodnocovat lze i historii polohy. Jde i vyhraničit oblasti, ve kterých se zařízení mají pohybovat,“ uvádí Ondřej Sklenička.

Poté vystoupil Lukáš Adam, Channel Sales Lead společnosti SOTI, který shrnul, jak ve skladech pomáhá SOTI XSIGHT, což je ucelený balík řešení, mezi které spadá i MobiControl. Systém identifikuje například baterie, které potřebují výměnu. Zjistí i to, které aplikace v terminálech baterie nejvíce vybíjejí apod.

Výhody bezpapírového skladu aneb klíčem k úspěchu je hlas

Do prvního bloku jsme zařadili jednu ze stěžejních prezentací celé akce a sice vychystává zboží pomocí hlasu. Petr Kratochvíl si připravil živou ukázku, jak technologie Pick by Voice funguje v praxi. To znamená, že skladník nedrží v ruce terminál, ale má ho připevněný na sobě. Prostřednictvím sluchátek dostává pokyny od systému - kam mají jít, co mají vzít, kolik kusů a kam to vše odnést. Skladník má díky tomu volné ruce a oči, což vede ke snadnější manipulaci se zbožím a tím i k vyšší produktivitě a nižší chybovosti. 

Automatizace jako sázka na jistou budoucnost

Konec prvního bloku byl věnován průmyslové automatizaci, kde jsme představili možnosti automatizace a inovativní řešení pro moderní sklady. Karel Krejzar ukázal, jak zlepšit fungování jejich procesů pomocí moderních systémů a automatizačních řešení – AMR robotů, dopravníků, inteligentních kamer a dalších automatizačních technologií. 

Sklad není bludiště

Inovace v logistice nejsou jen o automatizaci. Je potřeba se dívat i na jiné aspekty, které automatizaci podporují. Po přestávce Radek Černý z Extreme Networks představil moderní trendy v rámci Wi-Fi infrastruktury. Uvedl, že ve firmách počet zařízení připojených přes Wi-Fi roste, což zvyšuje nároky na stabilitu sítě. Mluvil i o technologiích a bezpečnosti v oblasti přenosu dat na živém demu ukazoval cloudovou aplikaci pro správu sítě. 

Na závěr Daniela Straková a Linda Pinčiarová, obchodní konzultantky Kodysu, představily portfolio spotřebního materiálu pro logistiku a ukázaly jak jsme pomohli našim zákazníkům efektivně označit sklad. Samolepicí etikety jsou ve skladech mnohdy papírové, potrhané, čárové kódy jsou často špatně čitelné. Doporučovány jsou barevné plastové etikety s laminací. Po jejich prezentaci vystoupil Jiří Janouš, jednatel společnosti J.A. Clean, který popsal nejaktuálnější trendy v oblasti podlahového značení.

Fotogalerie ze semináře

Celý workshop byl interaktivní, takže se posluchači mohli v průběhu prezentací na cokoliv zeptat nebo se jít občerstvit. Tím, že byli naši obchodní konzultanti neustále v permanenci naznačuje, že hlasová technologie je zajímavé a efektivní řešení. Rádi bychom vám tedy touto cestou poděkovali za účast na tomto semináři a věříme, že se sejdeme na dalších našich akcích. Na řadě je workshop, který se uskuteční 17. dubna v prostorách Solution Centra společnosti Zebra v Brně.