případová studie - I.D.C. Holding - evidei

Zrychlení inventarizace aktiv pro I.D.C. Holding

Evidence a inventarizace majetku pomocí EVIDEI včetně dodávky mobilních terminálů

O zákazníkovi

I.D.C. Holding, a.s. je největším slovenským výrobcem cukrovinek a trvanlivého pečiva s více než stoletou tradicí. Společnost vyrábí téměř 38 000 tun výrobků s ročním obratem přibližně 112,6 milionů EUR. I.D.C. Holding, a.s. zastřešuje Figaro Trnava, cukrárny Sereď a provozovnu na výrobu čokoládových sezónních figurek v Cíferu. Mezi nejznámější produkty této společnosti patří bezesporu Horalky, Mila, Tatranky, kakaové plátky, bylinkové bonbóny Verbena nebo banány v čokoládě.

Situace před realizací projektu

I.D.C. Holding, a.s. je jednou z největších slovenských společností s více než 1000 zaměstnanci a velkým množstvím aktiv. Až dosud to byly zásoby pomocí tužky a papíru, což vedlo k inventuře, která byla časově a personálně náročná.


Proto se KODYS Slovensko rozhodli oslovit společnost s nabídkou moderního řešení EVIDEI, které přinese zjednodušení, zpřesnění a zrychlení skladových zásob.

Realizace projektu

Základem řešení je použití QR kódů, které označují každý kus majetku inventáře. Kódy jsou skenovány během inventury pomocí mobilních terminálů, což výrazně zrychluje a zjemňuje proces. Data z mobilních terminálů jsou přenášena do PC aplikace EVIDEI, což umožňuje jejich snadné a přehledné zpracování.

Mnoho položek inventáře je umístěno ve výškách nebo je přístup k nim omezen, což bylo třeba vzít v úvahu při výběru snímacích zařízení. Pro fyzické inventury využívá I.D.C. Holding, a.s. mobilní terminály ZEBRA TC56 a TC8000 s mobilní aplikací EVIDEI. Terminály TC8000 jsou vybaveny snímacím prvkem s dlouhým dosahem, který umožňuje skenování čárových kódů na delší vzdálenost.

Přínosy řešení

  • Snížení chybovosti
  • Zrychlení inventarizačních procesů
  • Přehlednost majetku
  • Okamžité výsledky inventur
  • Evidence majetku pomocí mobilních terminálů Zebra TC51

 

Výsledek očima zákazníka

Naše společnost neustále investuje do inovací, které vedou ke zjednodušení a zvýšení efektivity práce. Proto jsme ocenili řešení, se kterým nás Kodys Slovensko oslovilo. Vnímáme to jako zásadní posun v procesu inventarizace. Díky EVIDEI můžeme zpracovat výsledky zásob v kratším čase a s menšími nepřesnostmi. Samotná implementace řešení proběhla hladce a rychle, takže již v letošním roce můžeme novinku využít v inventáři.

Rudolf Švehla
Administrátor ekonomických modulů

Zaujal vás tento projekt nebo potřebujete podobné řešení?

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Navrhneme řešení na míru.
Poradíme, jak implementovat systém ve vaší firmě.