akce kodys

Nebojte se digitalizace aneb kde klasická čtečka už nestačí

Náš technologický workshop byl zaměřený na mobilitu dat, digitalizaci a automatizaci v logistice. Ukázali jsme, jak naše softwarové aplikace zefektivňují firmám procesy, jak odbouráváme manuální práci a nahrazujeme ji automatizací a představili jsme žhavé novinky a mobilní technologie pro sběr dat. Workshop jsme ukončili prohlídkou moderního showroomu logistických technologií našeho partnera Zebra Technologies.

Nemusíte měnit svůj informační systém jen proto, abyste snížili chybovost a zvýšili efektivitu procesů. Potřebujete poskytovat správná data v reálném čase nejen v rámci firmy, ale hlavně svým pracovníkům v terénu, abyste zamezili přepisu tištěných dokladů do informačního systému. Mobilita dat a digitalizace hýbou dnešním světem a v naší branži už jen zřídka najdete firmy fungující na tužce a papíru. 

Luboš Doležal
Obchodní ředitel

Luboš Doležal se v rámci své úvodní prezentace věnoval zejména zakázkovým aplikacím, které jsme v průběhu let implementovali pro různá průmyslová odvětví s cílem zefektivnit procesy a maximalizovat produktivitu. Často se jedná o aplikace, které jsou "prodlouženou ruku" informačních systémů, doplňková řešení nebo aplikace pro mobilní terminály, které našim zákazníkům pomáhají pracovat s klíčovými daty jejich ERP systémů přímo v terénu. Jako příklad jsme uvedli Workforce Management System plně integrovaný do ERP SAP společnosti NET4GAS, zajišťující servis a údržbu přenosové sítě zemního plynu pro celou Českou republiku, představili jsme zakázková skladová řešení pro společnosti T-Mobile, Movianto či Vítkovice Steel. 

Ukázali jsme, že se umíme se plně přizpůsobit potřebám zákazníků, jako v případě firmy Deratizace Růžička, pro kterého jsme vyvinuli zakázkovou aplikaci běžící v cloudu, aby se nemusel starat o provoz a správu systému, který je poskytován jako „subscription“ model založený na pravidelných měsíčních platbách. Kromě toho jsme účastníkům workshopu představili nové platební řešení Zebra Pay, které mění mobilní zařízení Zebra na platební terminály a umožňuje kurýrům neomezené množství nových způsobů provedení platební transakce.  

Trendy a Mobilní technologie

Jiří Dvořáček, obchodní konzultant si vzal na mušku nejnovější zařízení Zebra určené pro práci s čárovým kódem, jako jsou terminály, snímače, tiskárny, tablety. Co by to ale bylo za zařízení bez chytrého systému? Proto část své prezentace Jirka věnoval i těmto doplňkovým nástrojům Mobility DNA, které usnadňují nastavení, zabezpečení a odstraňování problémů se zařízeními. Prostřednictvím této služby můžete zachytit a odeslat data do svých aplikací ihned po vybalení, omezit přístup k funkcím a aplikacím pro konkrétní uživatele, hromadně spravovat baterie, získat prémiové hlasové funkce přes Wi-Fi a mnoho dalších užitečných funkcí.

Šetřete podrážky svým skladníkům

Náš specialista na automatizaci, Karel Krejzar představil portfolio řešení a služeb, které můžeme v rámci automatizace nabídnout. Touto prezentací jsme chtěli inspirovat ty firmy, které potřebují zlepšit fungování svých procesů pomocí moderních systémů a automatizačních řešení – AMR robotů, dopravníků, inteligentních kamer a dalších technologií. Prezentační část zakončil Marek Písečný, Zebra Channel Account Manager pro CZ & SK přednáškou o pokročilých technologiích v rámci zachycení a sběru dat pomocí fixních snímačů a kamer Zebra.  

Následně jsme účastníky vzali na prohlídku již zmíněného technologického centra Zebry, abychom ukázali moderní prostředky a nástroje pro automatickou identifikaci. Vystavená zařízení jsou napojena inteligentní softwarové aplikace simulující jednotlivá průmyslová odvětví - výrobní provoz, přepravu a logistiku, skladování, maloobchod a zdravotnictví.

Všichni hosté si mohli otestovat 8 stanovišť s demo aplikacemi a průvodce Zebry jim odpovídal na jejich dotazy. Celý workshop se nesl v duchu moderních trendů a technologií v logistice. Rádi bychom touto cestou poděkovali všem účastníkům za návštěvu a kolegů ze Zebra Technologies za poskytnuté prostory a spolupráci. 

Po prázdninách se můžete těšit na seminář zaměřený na řízený sklad. Zůstaňte s námi v kontaktu prostřednictvím odběru novinek z našeho newsletteru nebo nás sledujte na LinkedIN.

Fotoreportáž z workshopu ze Zebra Solution Center zde