Keramické etikety - Ceralabel

Keramické etikety se používají v extrémních aplikacích, v nichž obvyklé etikety nejsou dostatečně odolné nebo robustní. Hrubé zacházení nebo náročné prostředí nejsou pro etikety z keramiky žádnou výzvou. Dodávají se v různých provedeních a lze je trvale používat v řadě aplikacích. Jako kompozitní etiketa z oceli a keramiky, celokeramická etiketa, etiketa z režné keramiky nebo etiketa k laserovému gravírování odolávají teplotám až do 1 650°C a extrémnímu chemickému zatížení kyselinami a agresivními roztoky.

Použití v aplikacích:

  • Vzhledem k robustním dlouhodobým vlastnostem se etikety často používají k trvalému značení rámů, obalů a nosičů v nejrůznějších tepelných a/nebo chemických procesech.
  • Ocelářský průmysl: Označení žárových kelímků u vytlačovacích strojů, označení rámů, nástrojů nebo forem ve slévárnách, označení obalů v provozech tváření kovů
  • Automobilový průmysl: Označení nosičů v lakovacích procesech a obalech v odmašťovacích zařízeních
  • Farmacie: Označování obalů ve výrobním procesu
  • Potravinářský průmysl: Identifikace k uzení a tepelné úpravě, obalů v pasterizačních zařízeních

Ceralabel SL600/800/1000

Etiketa z oceli a keramiky je vyrobena z nerezové a tepelně odolné speciální oceli, která je opatřena keramickou vrstvou. Keramická vrstva se potiskne termotransferem a nalepí na ocelový nosič. Ocelový podklad kompenzuje křehkost keramických materiálů a umožňuje mechanické upevnění etikety pomocí šroubů, nýtů nebo svařováním.

keramicke etikety

Ceralabel Green

Etikety z režné keramiky typu Ceralabel Green se dodávají v nejrůznějších formátech. Jedná se o velmi flexibilní etikety, které jsou zvláště vhodné pro tvarované nebo zakřivené povrchy. Etikety se potiskují termotransferem. Při procesu vypalování jsou etikety trvale spojeny s povrchem. Tyto etikety se používají přednostně ve sklářském průmyslu pro označování trubek, válců nebo jiných skleněných výrobků a jsou dostupné pro různé teploty od 400°C do 1 200°C.

keramicke etikety

Ceralabel Laser

Etikety pro označení pomocí laserového gravírování lze popsat individuálně čárovým kódem nebo požadovanými informacemi. Kompozitní etikety typu LSL600/800/1000 jsou velmi odolné a lze je zcela zatěžovat hned po označení. Jsou vhodné pro identifikaci horkých povrchů a/nebo chemických procesů.

keramicke etikety

Celokeramika

Etikety z celokeramiky jsou vhodné pro rozsahy teplot do 1 650°C. Lze pokrýt různá teplotní rozmezí od 1 000°C do 1 650°C. Tyto etikety se používají ve výrobních procesech, které vyžadují extrémně vysoké teploty, např. výroba cementu nebo granulátů.

keramicke etikety

Související odkazy

V případě zájmu o etikety, visačky nebo jakéhokoliv spotřebního materiálu nás kontaktuje prostřednictvím kontaktního formuláře.